Kapitola druhá

25. května 2013 v 20:55 | Abigail Osbourne |  Na okraji jámy lvové
Ahoj, jsem tu s druhou kapitolou NOJL. U první nebyl moc veliký ohlas, ale doufám, že se vám líbila. Také se omlouvám, že tato kapitola je vcelku krátká.

Věnování určitě patří: Agnes, weras, Máje, Sitaře a pak Tessie a mekare, které se povídka doufám líbí, jelikož jí dopisuji hlavně kvůli ní :D.

Nuže, zde jest!


Kapitola druhá
Přelet nad snapeovým hnízdem

Harry odevzdaně kráčel několik kroků za snapeovým vlajícím pláštěm a přemýšlel. V duchu si živě uměl představit, jak by se po tomto sdělení mistr lektvarů ušklíbl: "Vy Pottere a přemýšlet?"

Uběhl týden od chvíle, kdy se celý pomlácený probudil na ošetřovně a zjistil, že po tom hrozném pádu ho Brumbál okamžitě dopravil do Bradavic a svěřil do rukou madam Pomfreyové. Harry děkoval Merlinovi, že si Brumbál pro svou "kontrolní návštěvu" v Zobí ulici vybral tak skvělé načasování. Jak konstatovala i sama lékouzelnice, nebýt ředitelova včasného zásahu byl by už pravděpodobně mrtvý.

Vyléčený byl už za tři dny (zaplať bůh za kouzelnickou medicínu), ale madam Pomfreyová trvala na tom, že si ještě nějakou dobu poleží, aby se zcela zotavil, odpočinul si, a hlavně aby ho měla stále na očích. Neprotestoval. (A mezi námi, kdyby se o nějaký protest pokusil, stejně by mu to nebylo nic platné.) Snad poprvé v životě byl za čas strávený na ošetřovně vděčný. Znamenalo to totiž, že se ještě nebude muset vrátit k Dursleyovým. V duchu se připravoval na pořádný výprask a neutichající křik strýce Vernona.

Avšak když ho dnes ráno přišel ředitel navštívit, ujistil ho, že se do Zobí ulice, v žádném případě vrátit nemusí. Harryho nadšení nemělo však dlouhého trvání, jelikož mu ředitel sdělil, že zbytek prázdnin bude muset strávit ve společnosti Severuse Snapea.

Harry se marně pokoušel najít jiné možné řešení celé situace, ale nakonec musel uznat, že je to jediná možnost jak se vyhnout pobytu v Zobí ulici. A jestli měl volit mezi Snapem a Dursleyovými, volil Snapea.

Nepřekvapilo ho, že profesor žije v Bradavicích i mimo školní rok. Věděl, že stejně jako pro něj, jsou Bradavice pro Snapea pravým domovem. Byl za to upřímně rád. I když bude vydán profesorovi na milost a nemilost, bude alespoň stále v Bradavicích, po kterých se může toulat, pocházet se po pozemcích, koupat se v jezeře a sem tam zabrousit na okraj zapovězeného lesa. Rozhodně lepší než aby trávil čas v nějakém domě v zapadlých Londýnských uličkách, ze kterého by ho Snape nepustil na krok. Bradavice přeci jen skýtaly jakousi volnost.

Harryho myšlenky byly přerušeny náhlým zastavením profesora lektvarů. Harry se na okamžik zmateně rozhlédl. Byl natolik ponořený ve svých myšlenkách, že si ani nevšiml, že už dorazili do sklepení. Stáli před obrazem jakéhosi postaršího, ale solidně vyhlížejícího kouzelníka.

"Pottere!" řekl náhle ostrým hlasem Snape "určete heslo." Harry jen nechápavě zíral. Snape na něj kromě zamumlaného pozdravu a pokynu k odchodu z ošetřovny, ještě nepromluvil a najednou tohle? "Cože?" vypadlo z něj nechápavě. Snape si jen povzdechl, dvěma prsty uchopil kořen nosu a zdálo se, že počítá do deseti. Poté začal klidným, ale stále uštěpačným hlasem vysvětlovat. "Jelikož budete v příštích týdnech obývat tyto komnaty a já si nehodlám kazit den tím, že vám budu chodit otvírat a poslouchat vaše bušení do dveří, až zapomenete heslo, usoudil jsem, že by mi ušetřilo více času i námahy, abyste nové heslo zvolil vy sám. Jen vás prosím, ať to není nic stupidního jako Famfrpál, či Bertíkovy fazolky. Nuže?"

Harry se zamyslel. Něco abych si to snadno zapamatoval a zároveň, aby to Snapeovi nevadilo… Csss, jako bych nebyl schopný zapamatovat si jedno pitomé heslo! Parchant jeden! Zároveň to ale znamenalo, že ho Snape nebude držet ve svých komnatách, jako ve vězení.

"Felix Felicis," vypadlo z něj bezmyšlenkovitě.

Snape jen pozvedl obočí a vyjednal s obrazem změnu hesla. Dveře se otevřely a Harry vešel za Snapem do vcelku prostorného obývacího pokoje. Vypadalo to tam podobně jako v komnatách McGonagalové, kam ho jednou poté co zemřel Sirius, pozvala na čaj, aby si s ním "přátelsky popovídala". S tím rozdílem, že McGonagalová měla pokoje provedené v Nebelvírské červené, zatímco Snape (překvapivě) v zemitých barvách.

Podlahu pokrýval huňatý koberec hnědé barvy a ladil tak s béžovou pohovkou a křeslem u v rohu plápolajícího krbu. Po levici se vyjímal i mahagonový jídelní stůl a čtyři židle, ačkoliv si byl Harry jistý, že Snape si návštěvy domů často nevodí. Také se zde nacházela velká knihovna pokrývající téměř jednu celou stěnu. Volné místo vyplňoval malinký kuchyňský kout. V druhém rohu místnosti také stál psací stůl, který Snape jistě využíval k opravování desítek esejí, které v průběhu školního roku s oblibou zadával. Harry si také všiml, že z pokoje vedly další tři dveře.

"Tak tedy, vítejte, Pottere. Jsem si jist, že jste zdejším pobytem nadšen asi stejně jako já. Proto si nyní vyjasníme pár pravidel," přivítal ho ve svých komnatách Snape "Tyto dveře vedou do mé ložnice, tam máte vstup přísně zakázán. Pokud se budu zrovna nacházet uvnitř a vy se mnou budete potřebovat naléhavě mluvit, zaklepete! Já pak usoudím, zda vaše obtěžování je opravdu dostatečně naléhavé a přijdu vám otevřít. Nepřejte si mě, jestli mi někdy vtrhnete do pokoje jak Brumbál do medového ráje! Je to dostatečně jasné?

Dveře vedle mého pokoje vedou do mé soukromé laboratoře. Tam také trávím většinu svého volného času. Pokud mě tedy budete hledat, s nejvyšší pravděpodobností mě naleznete tam. To ovšem neznamená, že vaše společnost bude vítaná. Snad nemusím zdůrazňovat, že se tam budete pohybovat s nejvyšší možnou opatrností. No a zde… je váš pokoj. Nic přepychového pro naše Nebelvírské princátko, ale myslím, že pro přežití vám bude stačit. Vedle lůžka naleznete dveře do koupelny, která je propojená i s mým pokojem, proto od vás očekávám náležité slušné chování. Před vstupem rovněž zaklepete, abyste se ujistil, že je koupelna volná.

Snídat budeme společně v 8:30 poté budete dělat své domácí úlohy a věnovat se studiu. Obědvat můžete kdy se vám zachce. Většinou pracuji na lektvarech, které vyžadují moji stálou přítomnost, proto se najezte až budete mít hlad. Stačí zavolat skřítka a předat mu svou objednávku, nic co byste nezvládl. Odpoledne máte volný program. Můžete si půjčovat knihy z knihovny, ovšem za předpokladu, že umíte číst a jste schopen je vrátit v pořádku. Pokud budete odcházet z hradu, dáte mi vědět kam přesně jdete a kdy se zhruba vrátíte, abych vás nemusel schánět po vše h čertech.
Večeřet budeme rovněž společně v 18:00. Nějaké otázky?" zakončil Snape svůj sáhodlouhý monolog.

"Ne pane," odpověděl Harry.

"Výstižný jako vždy, že Pottere? Tak tedy, dobrou noc,"

A než se Harry stačil vzpamatoval Snape zavířil pláštěm a byl ten tam. Proto Harry jen pokrčil rameny a se svěšenou hlavou vešel do "svého" pokoje.

____________________________________

Vím, že Snape by asi jen těžko měl ve svých komnatách volný pokoj pro hosty (kterých má určitě spousty), ale… 1. Nemohla jsem nechat Harryho spát na gauči.
2. Jinak bytam Brumbál Harryho neposlal.
3. Vždycky to tak v takovýchto slash povídkách je.

A jelikož neumím popisovat pokoje (potažmo ani prostředí či krajinu) přokládám opravdu hodně jednoduchou a velmmi nepřesou ilustraci, jak bych si asi Snapeovy komnaty představovala.


Kapitola první : Kapitola třetí
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka NOJL?

Ano
Ne

Komentáře

1 Efox Efox | 25. května 2013 v 21:22 | Reagovat

Nic ve zlém, povídka je na oddech dobrá. Zaujal mě náčrtek severusova bytu. Neumíš správně dělit slova? kou-pel-na...

2 Abigail Osbourne Abigail Osbourne | E-mail | Web | 25. května 2013 v 21:24 | Reagovat

[1]: Tyjo jsi rychlík. Ježiš, moc děkuju za upozornění, vůbec jsem si toho nevšimla. Díky moc! :)

3 gleti gleti | 26. května 2013 v 3:27 | Reagovat

Dobrých oddechovek není nikdy dost, takže vzhůru do práce, ať se hrdinové neflákaj.

4 weras weras | 26. května 2013 v 9:36 | Reagovat

Škoda,že díly nejsou trošku delší.Než se stačí rozvinou nějaký děj,kapitola končí.Možná je to na škodu celé povídce. Ale i přes to se mi líbí. Vyvíjí se klasicky a to jsem vždycky moc zvědavá,jaké autor napíše pokračování. Takže se na to moc těším!!!! Díky!

5 Bobina Bobina | 26. května 2013 v 13:47 | Reagovat

Tedy prolog byl děsný, nemám ráda, když Pottera jeho rodina týrá, ale ty se v tom asi vyžíváš, ale aby se k němu takto chovala rodina,popř. kamarádi od tlustoprda, to se mi zdá přehnané. Aspoň ho neznásilňují,s čímž se taky často setkávám. Chápu, že Pottera nějak ke Snapeovi dostat musíte. Ještě jsou dílky krátké ke komentu, když se pořádně nic neděje. Že nepopisuješ místnosti, mi vůbec nevadí, popř. koho to zajímá, každý si dovede představit, co obnáší komnata ke spaní,popř. obývací pokoj.

6 Efox Efox | 26. května 2013 v 14:24 | Reagovat

[2]: :-) Já normálně neopravuji mluvnici, ale tohle bilo do očí :-) No a k té rychlosti, dneska už v ČJ nepíše moc lidí snarry a tak kontroluji nové díly kapitol, abych si odpočala od práce. Piš dál, prosím :-) K oddechovým povídkám se vracím nejradši :-)

7 Mája Mája | E-mail | Web | 26. května 2013 v 15:58 | Reagovat

Odpočinkových povídek není nikdy dost :-)Ten plánek je hezký, ale laborka mi připadá proti ložnicím moc malá. Tam nebude k hnutí pro jednoho, natož pro dva :-) Pokoj pro hosty? Proč ne. Mohl ho nechat vytvořit Brumbál v okamžiku, kdy se rozhodl, že dá ty dva dohromady, ne? Nebo může být standardním vybavením všech bytů pro zaměstnance v Bradavicích :D Já popisy interiérů miluji. Hezky se na nich odráží rozmanitý vkus autorů :-)
Taky mi připadala kapitola příliš krátká, ale co naděláme. Múzy se nenechají moc uhánět :D

8 Agnes Agnes | 26. května 2013 v 20:07 | Reagovat

Pokoj navíc v Severusových komnatách mě nijak nepřekvapuje. Prostě bych to brala jako standardní vybavení všech bytů bradavického personálu pro případ, že by jim dorazila návštěva. To, že Severus nikoho běžně do svého bytu nepřijímá, je už jeho problém :-)

9 Sitara Sitara | 26. května 2013 v 22:51 | Reagovat

Nestihlo se nic moc pořádného stát, tak pořádně nevím, co komentovat :-D Nicméně píšeš dobře, Severusovo poučování se mi líbilo :-D
Děkuju za další kapitolku :-)

10 KalamityJane KalamityJane | 31. května 2013 v 19:49 | Reagovat

Příjemná oddechovka, já si to po náročném dni užívám. Jak už bylo napsáno, chtělo by to delší kapitoly, aby se vůbec stihlo stát něco jiného než popis pokojů. :-) V pokoji pro hosty nevidím problém, mohla to být  původně třeba pracovna. :-) Těším se na pokračování.

11 sisi/ctenar sisi/ctenar | Web | 14. srpna 2013 v 0:01 | Reagovat

Ach bože, kéž by jsi byl milosrden k duším jako je Severus Snape, tenhle natvrdlý chlap neví totiž co má před sebou! Je to úžasné Abi, jsem si jistá tím, že by jsi si měla svou povídku ponechat. Jistě se kní vrátíš s novým šarmem a s plnou graciézností budeš pokračovat. .) Upřímně jsem o tom uvažovala, ale nejsem si jistá zda bych dokázala psát tak jako ty, což by se jistě očekávalo. Ty to zvládneš milá má,  Severus a Harry to je jedna neomylná neznámá.

12 Abigail Osbourne Abigail Osbourne | E-mail | Web | 20. srpna 2013 v 16:12 | Reagovat

[11]: Je opravdu neskutečná náhoda, že zrovna, když jsem se rozhodla se do povídky znovu obout. Přišel tento tvůj komentář za který jsem ti neskonale vděčná! Upřímně se toho děsím. Děj mám sice promyšlený, ale já jsem tak líná psát! :D Ale třetí kapitola už je skoro hotová ;). Určitě však nezačnu znovu zveřejňovat dokud nebudu mít v záloze nejmíň 7 kapitol. Teď mě tak napadl jeden bláznivý nápad... Nechtěla bys mi dělat betu? Rádce všerádce a podporu v těžkých chvílích? Nikoho takového nemám,  možná je to jeden z důvodů, proč je to s povídkou tak bídné. Pokud ne, nevadí. Jsem neskonale ráda za tvou příznivou reakci.

13 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 27. srpna 2013 v 6:42 | Reagovat

Řeknu ti, že jsem to doslova zhltla *w* Strašně moc dobře píšeš! A tohle je vážně taková skvělá oddechovka ^^ Dneska se určitě vrhnu na NOJL :3

14 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 27. srpna 2013 v 12:38 | Reagovat

[13]:Hergot... ne to jsem četla včera! XD Oprava: vrhnu se na Melodii Smrti ^^" No jo, ta rozespalost ráno XD

15 anonymka9 anonymka9 | 7. listopadu 2013 v 18:55 | Reagovat

ahoj .. tak po dlouhé době jsem vkročila do tvého hnízdečka a hle našla jsem 2 nové kapitoly ... ale není to trošku po tak dlouhé době co jsem tu nebyla málo?!? jinak se to vyvíjí velice dobře jen tak dál ..

16 sam sam | 27. prosince 2014 v 19:39 | Reagovat

Libi se mi tato povidka, budes v ni pokracovat?

17 weras weras | 15. ledna 2015 v 21:09 | Reagovat

Už je to víc jak rok a půl,co se tady nic neobjevilo. Něco se stalo,něco vážného,že nepokračuješ? Nešlo by třeba napsat - já končím - a já sem přestanu chodit a počítat měsíce.

18 brandivina brandivina | 1. února 2015 v 13:00 | Reagovat

a dál?

19 ss-slash ss-slash | 8. února 2015 v 15:41 | Reagovat

[16]: Hrozně moc bych ráda, ale nejsem si jistá, že bych to dokázala... jak teď koukám na tyto komentáře mám chuť se do toho znova vrhnout, ale rozhodně bych začala zveřejňovat až když by povídka byla celá napsaná, aby opět nedošlo k takhle obrovské pauze

[16]: Oh, no když je zájem, tak možná.... možná... :DDD

[17]: Omlouvám se, ono je to tak, že já prostě skončit nechci... a pořád tak nějak říkám, že bych se zase vrátila, ale pak to vždycky nějak nevyjde... ale možná do toho zase půjdu. Měla jsem nějaké osobní problémy a pak jsem neměla náladu psát... Já mám hrozný problém v tom, že já bych tu povídku nechtěla psát, ale chtěla bych si jí přečíst! :D Asi to ještě zkusím... konec konců, píšu ráda...

20 Waniii Waniii | 12. října 2016 v 20:58 | Reagovat

Ahoj, jsem ráda, že jsem objevila tvůj blog. Moc se mi líbí, jak píšeš :D Navíc je tato povídka originální a ještě k tomu na můj nejoblíbenější pár z Harryho Poterra :D koukala jsem ale, že si psala v únoru, že už tolik nepíšeš, je to strašná škoda :( tak doufám, že se k tomu ještě vrátíš :D (a že se dozvíme, jak vše dopadne) :D ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama