Bezejmená

9. května 2013 v 18:21 | Abigail Osbourne |  Glosy jednorázové

Autor: Chantal
Fandom: vlastní
Pár: Bez páru
Glosuje: Abigail


Byla jsem hrdá dívka se snahou vždy být nejlepší ve všem, co jsem dělala. Bylo příjemné být ta, ke které ostatní ve škole vzlíželi, před kterou se plazili na kolenou a líbali nohy. Být někdo víc než ty ubohé nuly. Vždy jsem dávala najevo svůj královský původ a na škole nebyl nikdo, kdo by ho neznal. Měla jsem spoustu obdivovatelů a ctitelů samý Lordové a významní politici… Ano, roky studií byly skvělé…


Já a moje královská rodina… znovu Moje rodina patřila pochopitelně k nejvýznamnějším ve světě a i (ve vesmíru) když dnes už ztrácí svůj lesk, nenašli byste člověka, který by mé rodné jméno neznal. Každý až do posledního živáčka na planetě, každý domorodec v křoví, nebo sotva mluvící dítě ho znal. Už od malička bylo sudičkami přesně dáno, jaká bude má budoucnost a já s ní byla naprosto spokojená. Matka říkala, že vlkodlačí krev je to nejcenější a nejdůležitější, co máme a já s ní nemám zbytečně plýtvat (tento názor sdílela). Jen jeden člověk z rodiny se za naše jméno styděl. Nenáviděla jsem ho… nenávidět jméno je totiž ta nejhorší věc na světě, i když… Ve skutečnosti, která pro tuto chvíli byla jen kýčovitým filmem, ho v hloubi srdce milovala, tak hluboce, že výstřih Stifflerovy mámy by tomu nesahal ani po bradavky.

Milovala jsem jen jednou v životě. Zamilovala jsem se ale do špatného (nebo spíš dobrého) muže. Proto jsem svou pozornost raději zaměřila na něco jiného a stala se lesbičkou, neumím vyslovit, jak těžké pro mě bylo říct to mým královským rodičům, kteří čekali, že budu mít kopu dětí s nějakým potentátem. Byla jsem zlá, zákeřná a pomstychtivá mrcha… Co to kecám??? (Taky si říkám…) Já jsem zlá, zákeřná a pomstychtivá mrcha. A líbí se mi to.

Před téměř 20 lety jsem si nedokázala představit lepší budoucnost, než tu, která mi byla dána. Ale jelikož jsem se stala zlou mrchou, bylo mi to rázem málo a já chtěla vládnout světu a zotročit všechny mrkve a kedlubny.
Asi to nebudou všichni chápat, ale já bych neměnila. Jen jednou se v mém životě (se) objevila chvíle, kterou jsem toužila vrátit… Proč jsem si jen to lízátko od Michaela Jacksona nevzala?
Ale opovažte si mě idealizovat!! (Klid to by nás ani nenapadlo.) Ta touha vše vrátit, trvala asi 30 vteřin. Pak už kontrolu převzalo mé horší já, které mám tak ráda. Pokud toto čte nějaký fanaticky mírumilovný člověk, může se mu to zdát, jako zpověď… prosba o odpuštění… (Tohle připomíná všechno jen ne prosbu o odpuštění!) PCHE nenechte se vysmát! Nikdy jsem nikoho neprosila o odpuštění a nikdy to dělat nebudu!!

Proč prosit o odpuštění, když stejně všichni jednou zemřeme a bude konec?? (Nevím, třeba pro klid na duši?) Žádné nebe ani peklo není. Stejně jako neexistuje dobro a zlo. Tak pokud neexistuje dobro a zlo, lidský život rázem přestává mít smysl. Nemám vcelku nic proti filosofii, která upřednostňuje zlo před dobrem, ale tyto dva pojmy jsou naprostým základem všeho! Myslím, že nad touto myšlenkou autorka ani nepřemýšlela a napsala ji sem jen proto, že jí přišlo, že hezky zní.
Tak nač se unavovat "dobrými" věcmi??
Aby nevznikaly podobné povídky. Chápu, že každý musí nějak začít, ale nemusí to přece zveřejňovat.

A/G Jen bych chtěla dodat, že autorka tuto povídku (podle svých slov) napsala o vyučovací hodině, jelikož byla naštvaná na své spolužáky. Za sebe dodávám, že vím, že tento glos je tak trochu mimo mísu, ale nějak se to vyvrbilo.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama