The Real Heir of Slytherin

16. ledna 2013 v 18:33 | Abigail Osbourne |  Překlady od Theo
Autor:Lucillia
Překlad: Theo
S povzdechem zaklapnul McNallyho Naprosto přesnou samoaktualizující se kouzelnickou genealogii. Zdá se, že pověsti o tom, že je Zmijozelův dědic, byly vážně pravdivé. Jak to tak vypadalo, jeho babička z matčiny strany byla výsledkem jedné noci vysoce opilého Morfina Gaunta, který se zatoulal do jakési mudlovské hospůdky, protože tam prý měli levnější pivo (které také bylo to jediné, co si v tu dobu mohl dovolit), a nějaké Mary Gardenerové, která byla tak nalitá, že už ani pořádně neviděla.Co bylo však nanejvýš zajímavé, bylo to, že se záhadným zkameněním paní Norrisové a Colina Creeveyho neměl naprosto nic společného.
Krutá skutečnost byla, že někdo se toulal po škole a posílal na lidi JEHO netvora.
Příštího rána, každý, kdo zahlédl jistý ušmudlaný naškrábaný nápis na zdi, přemýšlel, jak si kdy mohl myslet, že ten předchozí napsal Harry Potter.
Pod slova:
TAJEMNÁ KOMNATA JE OTEVŘENA, NEPŘÁTELÉ DĚDICE, POZOR.
totiž někdo připsal Harryho rukopisem:
PŘESTAŇ SI ZATRACENĚ POHRÁVAT S MÝM MAJETKEM - PRAVÝ Zmijozelův dědic.
Když upaloval po chodbě v druhém poschodí směrem do umývárny, aby vyzpovídal Ufňukanou Uršulu, s Ronem a Lockheartem v závěsu, na chvíli zastavil, vyndal z kapsy fixu, něco načmáral pod nejnovější vzkaz od toho druhého "Zmijozelova dědice", a pokračoval v běhu.Když mířil Lucius Malfoy do ředitelovy pracovny, nemohl si pomocta se nezastavit a nezírat na stěnu chodby ve druhém poschodí po jeho pravé ruce. Přes celou její délku se táhla psaná hádka mezi dvěma lidmi, kteří se oba prohlašovali za Zmijozelova dědice, celá psaná stopu vysokými jasně rudými písmeny. Začínalo to slovy TAJEMNÁ KOMNATA JE OTEVŘENA, NEPŘÁTELÉ DĚDICE, POZOR a končilo JEJÍ KOSTI ZŮSTANOU V KOMNATĚ LEŽET NAVŽDY.
Pod poslední komentář ale druhá osoba černým inkoustem, místo tradičně červeného, připsala Ne, pokud tomu dokážu zabránit, trapáku.Tom Raddle, který se mimoděk snažil nepřemýšlet o tom, že je momentálně vtěle předpubertální dívky a že existuje nesčetně důvodů, proč by mu tahle skutečnost měla připadat NEUVĚŘITELNĚ ZVRHLÁ (bylo to tak trochu jako když se snažíte nemyslet na růžové slony a nakonec skončíte tak, že nejste pořádně schopni myslet na nic jiného), kráčel směrem k umývárně Ufňukané Uršuly, ve které se nacházel vstup do Tajemné komnaty, když tu zahlédl, že pod slova, která zde napsal, aby přiživil strach a rozšířil paniku, někdo něco poznamenal. Po překvapeném a zmateném zamrkání, konečném pochopení toho, co vidí, neuvěřitelném rozzlobení se, nadávání, dokud vzduch kolem nebyl doslova nasáklý depresí, a závěrečném uklidnění se, přeměnil pár roliček toaletního papíru na kbelík rudé barvy a štětec a načmáral odezvu na nárokování jeho dědictví někým, kdo to s největší pravděpodobností nemohl nijak dosvědčit.
JAKÉ MÁŠ PRÁVO NA TITUL, KTERÝ SI NÁROKUJEŠ? JÁ JSEM POTOMEK ROJVOLA GAUNTA A PRAVÝ ZMIJOZELŮV DĚDIC!Příštího dne, Tom alias Voldemort obdržel odpověď. Napsáno škrabopisem jednoho Harryho Pottera bylo následující:
Jako jediný magický potomek syna Rojvola Gaunta a nejstarší dítě Morfinova JEDINÉHO potomka, já jsem Zmijozelův dědic. Můj mudlovský bratranec by možná měl větší právo na nárokování, uvážíme-li, že je synem nejstarší dcery Morfinovy dcery.
MORFINOVA DCERA BYLA BASTARD. JAKO POTOMEK BASTARDA NEMÁŠ ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ PRÁVO NA TENHLE TITUL TY KUSE HOVNA!


Harryho odpověď se magicky objevila přes noc napsaná poněkud okouzlujícím odstínem karmínové (Kratiknot s pobavením přihlížel výměně slov mezi "Zmijozelovými dědici" a povšimnul si, že ta hádka značně zmírnila napětí, které vzrůstalo už od Halloweenu, a rozhodl se ignorovat štětec, který se sám od sebe pohyboval a vznášející se plechovku barvy, která nechávala skvrny na tom, co byl podle všeho neviditelný plášť, pod kterým se schovával Harry Potter, který se toulal po hradu dávno po večerce). Pod Tomovým mini-řečněním o oprávněnost Harryho prohlášení, stálo:
Ve skutečnosti takové věci nejsou až tak neobvyklé. Jedním z dalších podobných případů bylo, když neprávoplatný vnuk bývalé hlavy rodiny Blacků získalroku 1357 titul Lorda vznešeného rodu Blacků. Titul, který, jako všechny ostatní tituly co takzvaní čistokrevní kouzelníci mají, je mimo kouzelnický svět naprosto bezvýznamný. Jediný důvod, proč se vůbec obtěžuju nárokovat si tenhle stupidní titul "Zmijozelova dědice" je, protože zneužíváš majetek, který podle kouzelnických práv patří mně, demente.(Asshat - ten, kdo je tak blbej, že by nosil vlastní zadek jako klobouk -> nepřeložitelné xD)


O týden a půl později nechala odpověď, co se objevila, Harryho přemítat, jestli neutrpěl ten druhý Zmijozelův dědic několik mozkových nehod, a Toma pochybovat o tom, jestli je pohlcení duše jedenáctileté holky vážně dobrá věc, protože v již povědomé ve tmě svítící barvě, která Filchovi způsobila mnoho záchvatů vzteku, byla napsána Tomova odpověď:
JÁ VÍM, KDE JE TAJEMNÁ KOMNATA A TY NE-É. KDO DŘÍV PŘÍJDE, TEN DŘÍV MELE. HA, A MÁŠ TO!


Další den se objevila Harryho odpověď. V celkem pěkném odstínu rumělkové byla slova:
Z nějakého zvláštního důvodu jsem si myslel, že bys mohl být Malfoy, ale zmýlil jsem se. Navzdory faktu, že jeho neustálé pokusy mě vyprovokovat jsou výjimečně infantilní, on by se nikdy nesnížil na tu samou úroveň demence co právě teď ty.


Od té doby, až do dne, kdy Tom odvedl Ginny do Tajemné komnaty, (kromě té pamětihodné události, kdy si Harry sehnal právníka, aby mu pomohl získat soudní příkaz ohledně "neoprávněného žadatele o titul Zmijozelův dědic", který měl Tomovi zakazovat přiblížit se na kratší vzdálenost než sto stop od Tajemné komnaty, a Tom zabarvil svou vlastní kopii, která byla vyvěšena pod slovem "Šulíne!" (Wanker = onanista, ale to by znělo prapodivně), na které byla použita celá lahvička třpytivého laku na nehty) jejich hádka více méně přešla do nadávek.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbilo? :)

Ano
Ne

Komentáře

1 Gin Gin | 17. ledna 2013 v 12:07 | Reagovat

Vyborny! Dlouho jsem se tak nenasmala :D Dekuju za preklad takhle super povidky! Jen tak dal :)

2 gleti gleti | 18. ledna 2013 v 21:59 | Reagovat

Bavila jsem se, už když jsem to četla poprvé, ale přeložené je to nepopsatelně silnější zážitek.

3 AnonimHanka AnonimHanka | 29. ledna 2013 v 21:57 | Reagovat

Vyborna oddechovejsi povidka, ktera me krasne pobavila! Moc se mi libi tve peklady a predevsim povidky, ktere pro preklad vybiras, i kdyz... vrtacka byla... podivna :D Pokracuj dal v prekladech, cesky net je na fanfic. chudy :( A i kdyz preferuji snarry slash a veci bez paringu moc nemusim, ty od tebe jsou super! Tesim se na tvuj dalsi pocin a omlouvam se za dlouhy komentar :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama