Temný Valentýn 1

10. ledna 2013 v 14:57 | Abigail Osbourne |  Překlady od Theo

Theo původně tuto povídku překládla jen pro mě, protože anglicky neumím ani slovo :D. Po převyprávění děje mi nabídla její přeložení, byla jsem nadšená a souhlasila jsem. Poté jsem Theo nabídla, jestli nechce povídku zveřejnit u mě na stránkách a ona souhlasila. Proto se s vámi můžu podělit o tento "skvost".
Povídka je jedna z těch, které jsou tak špatné, až jsou vtipné.

Autor: Sev´slittlesecret
Překlad: Theo
Pár: HP/LV
Přeloženo se svolením autorky. Odkaz na originál.


Harry Potter by se nikdy neodvážil pomyslet si, že by ho jeho vlastní přátelé mohli někdy zradit. Pohlédl na svého společníka, který prozatím ležel omráčený na chladné zemi, načež si přitáhl kolena k hrudi.


Dnešek začal vcelku nevinně. Lidé vzrušeně pobíhali všude kolem a navzájem si dávali čokoládu. Naneštěstí se Pán Zla rozhodl, že zrovna dnes je ten pravý den pro nečekaný útok, a tak Harry a Voldemort svedli duel na pozemcích Bradavické školy, každý snažící se překonat toho druhého.

Nikdo krom Harryho, Hermiony, Rona a profesora Brumbála venku nebyl. Smrtijedi se probojovali až do hradu a ostatní profesoři se pokoušeli ochránit před nimi studenty.

Brumbál seslal na Voldemorta omračující kouzlo, kterým ho srazil do neuvěřitelně hluboké díry, co vytvořil (čímž potvrdil to, co si spoustu lidí myslelo už dávno - Brumbál je magor). Harry vděčně vzhlédl na toho, kdo pro něj jako vlastní dědeček a chystal se něco říct, když vtom ucítil čísi ruce na svých zádech a následně byl strčen do jámy za Voldemortem. V poslední vteřině se otočil, jen aby zahlédl triumfální úšklebky svých dvou kamarádů a rozpřažené ruce Rona Weasleyho.

Když se Harry později probudil, nalezl útržek papíru od Brumbála, na kterém se psalo, že kouzelný svět už hrdinu nadále nepotřebuje a že on sám už pro svou zbraň nemá využití.

A tak Harry skončil hluboko v zemi, uvízlý v jedné díře s vrahem. Už ani nemohl vidět slunce, protože během té doby, co byl mimo, stihli tu jámu uzavřít. Harry si odfrkl. Proč ho tu sakra rovnou nezakopali? Kreténi. Porozhlédl se kolem po své hůlce doufaje, že ji tu ti idioti nechali, ale zdálo se, že byli chytřejší, než si původně myslel.

Zasténání vytrhlo Harryho od jeho přemítání, a tak s nezájmem sledoval, jak se velký zlý Lord Voldemort pomalu začínal probouzet. Byl však překvapen, když zjistil, že Voldemort vůbec nevypadal tak, jak si Harry původně myslel. Svůj skutečný vzhled musel zakrývat kouzly, pomyslel si Harry. Proč by to ale dělal?

Voldemort zbavený všech kouzel měl vlnité černé vlasy téměř k ramenům a své tradičně rudé oči. Harry by ho tipoval spíš tak na dvaadvacet než na sedmdesát, jak si původně myslel.

Pán Zla pohlédl vzhůru a pak kolem dokola, jako by se pokoušel najít cestu ven. "Ven se nedostaneš," řekl Harry tiše, čímž na sebe upozornil.

Voldemort se překvapeně otočil na jediného dalšího obyvatele jámy a zamračil se, načež se jeho rty roztáhly v ďábelský úšklebek. Zády se opřel o hliněnou stěnu. "Ale, ale Pottere, zdá se, že jsi tu také uvízl."

Harry si odfrkl a znovu se podíval na strop svého vězení. "Nemusel bych tu být, kdyby se tamti čarodějové nahoře nerozhodli mě zradit." Začal si kousat ret a přemýšlel, jestli by se měl na něco zeptat. To by znamenalo, že se ke straně světla skutečně otočil zády.

Zamračil se pro sebe a otočil se, aby opět stál čelem ke svému spoluvězni. "Až se odsud dostaneš, mohl bys je všechny zabít? Vím, že je trochu zvláštní vidět svého nepřítele, jak tě žádá o laskavost, ale…." Harry odvrátil svou tvář a promnul si oči. Nikdy neukazuj svou slabost.

Voldemort se ušklíbl na mladíka před sebou. Harry Potter byl šestnáctiletý idol. Měl lehce elfí rysy, vlasy po ramena a zářivě zelené oči. S výškou 5,4 stop a štíhlou postavou, Voldemort začal přemítat, jestli dnes dostal nějaké dárky. Náhle pocítil, jak jím otřásl chtíč a žárlivost zařvala svou ošklivou tlamou. Nechtěl, aby si Harry vzal kterýkoliv z těch dárků. Vlastně, pomyslel si, kdyby se mu povedlo ho přetáhnout na svou stranu, tak by možná mohl mít nějakou šanci.

"Tak proč nejdeš se mnou? Mohl bys je zničit sám…" řekl.

Harry zmateně zamrkal. "Co tím myslíš?"

"Až se odsud dostanu, mohl bys jít se mnou," zasmál se drsně Voldemort, "Potom nic nebude bránit tomu, aby ses pomstil svým bývalým přátelům a všechny je povraždil."

Harry váhavě pokývnul hlavou, když si to promyslel. "Takže je můžu zabít?"

Voldemort si byl naprosto jistý, že ho dostal. "Pomysli na to Harry, všichni ti, co tě zradili a strčili do díry s tvým nejtemnějším nepřítelem a doufali, že tě zabiju. Jestli půjdeš se mnou a všem se pomstíš, tak tě nechám naživu." Teď už se Voldemort šklebil jako maniak. "Ale staneš se mým spolunocležníkem."

Harry na něj překvapeně pohlédl. "To se mě snažíš sbalit?"

Voldemort zakroutil hlavou nad jeho hloupostí. Rozhodl se, že se v nejbližší době bude muset ještě zapracovat na jeho vzdělání, obzvlášť jestli ten kluk používá slang. Nakonec ale přikývnul.

Harry po Voldemortovi střelil zmateným pohledem s lehce stydlivým výrazem, jestli ruměnec v jeho tvářích něčemu napovídal. "Ale proč bys mě chtěl? Vždyť jsem zrůda…"

Voldemort se zamračil. "A to ti řekl kdo?"

Harry se začervenal a kolena si k sobě přitiskl ještě těsněji. "Můj strýc," odvětil šeptem.

Voldemortův úšklebek byl zpět. Tohle bylo až příliš lehké. "Tvůj strýc je mudla, mám pravdu?" Voldemort se lehce zvedl ze země, pomalu došel k chlapci a klekl si k němu, "Proto se jich chci všech zbavit nebo je alespoň zotročit. Už zamořují tento svět dost dlouho." Naklonil se blíž k Harrymu. "Neudělám nic, s čím nebudeš souhlasit." Voldemort se usmál nad reakcí, kterou dostával. Harry na něj hleděl se spoustou naděje ve svých emeraldových očích. "Pojďme společně ovládnout svět," zašeptal Harrymu do ucha.Albus se usmíval na všechny účastníky Valentýnského plesu. Zabil Pána Zla, nikdo by nedokázal přežít bez jídla po dlouhou dobu a díra, do které ty dva Albus strčil, brání jakémukoliv používání magie. On věděl, že možná bylo špatné zavřít tam i Harryho, aby se tam pobili navzájem, ale bylo mu to celkem jedno. Teď byli oba mrtví, on sám si mohl přivlastnit Potterovo bohatství a tamta horda nemyslících idiotů ho bude pořád následovat. Usmál se pro sebe, netušíc že jistý učitel lektvarů četl každou jeho myšlenku.Uplynul rok od nešťastného úmrtí Harryho Pottera a lidé se už postupně přenesli přes tu otřesnou tragédii.

Hermiona a Ron oznámili, že se po ukončení školy vezmou, a se všemi těmi penězi, co dostávali z Potterovic trezoru, si budou moci dovolit překrásný obřad. Brumbál byl prohlášen za hrdinu a lidé slavili porážku Voldemorta. Dokonce to byla taková událost, že Valentýn byl také slaven jako den zničení Pána Zla.

Brumbál sledoval studenty, jak vesele tancují, když tu si všiml, že Severus a Draco nejsou nikde k nalezení. Severus odešel před pár hodinami, ale to byl nejspíše jen unavený za všeho toho tancování. Mračíc se nad tou myšlenkou, Brumbál se vrátil spět k rozhovoru s novým učitelem obrany proti černé magii, když najednou hlasitá rána narušila veselou atmosféru oslav.

Ve dveřích do Velké Síně stálo několik Smrtijedů a dva lidé vpředu, co vypadali jako jejich vůdci. Dav náhle umlkl, když do místnosti vešel mladík v černém hábitu se stříbrnými hady, vlnícími se po krajích, hruď mu zakrývala zelené košile a na nohách mu plandaly volné černé kalhoty. Jeho černé vysoké boty skřípaly, když šel přes sutiny směrem k učitelskému stolu. Obličej mu zakrývala maska, takže byly vidět pouze jeho dlouhé černé vlasy, které mu za chůze vlály.

Studenti byli přikrčeni po stranách síně, když se tento jedinec lehce poklonil v pase a poprvé promluvil: "Řediteli Brumbále, je mi potěšením vás potkat."

Ten starý čaroděj pozvedl svou hůlku a upřeně pohlédl na onoho cizince. "Kdo jste a co tu pohledáváte?"

Chladný smích se rozezněl celou síní, když druhá vůdčí postava také vystoupila z davu. Tenhle muž měl také masku a vlasy mu sahaly k ramenům. Měl na sobě zelený hábit s týmiž stříbrnými hady jako jeho společník.

"Klid lásko. Neudělej nic, co bych neudělal já."

Brumbál už začínal být vážně rozzlobený. "Co jste zač?" zasyčel.

Mladík se zazubil. "Á Brumbále, zapomněl jsi na mě brzy," řekl a sundal si masku. Všichni buď lapali po dechu, nebo jen tak stáli, jako by do nich uhodilo,když zahlédli jeho tvář.

"Harry!" Řekl Brumbál překvapeně. Rychle se zamyslel a přišel s reálným řešením - zbavit se jeho vzpomínek a nahrát nešťastnou nehodu. "Jsem tak rád, že jsi v pořádku můj drahý chlapče! Myslel jsem si, že tě Voldemort zabil!"

Harry zatočil svou hůlkou a ušklíbl se na toho staříka. "Špáátně! Voldemort nebyl ten, koho jsem se měl bát," řekl a pohlédl na studenty, delší chvíli spočinul očima na Ronovi a Hermioně, načež seslal na starce před sebou kouzlo úplného spoutání (Petrificus totalus). "Nechte mě, abych vám všem řekl příběh. Přesně před rokem bojoval jeden chlapec s Pánem zla,když tu se náhle poblíž nich objevila velká a hluboká díra, do které Pán zla spadl. Chlapec, šťastný, že konečně bude od toho ďábla pokoj, se chtěl ujistit, že jsou jeho kamarádi v pořádku, načež byl on sám strčen do oné díry a ponechán napospas svému osudu těmi samými lidmi, které považoval za přátele. "

Tady se Harry zastavil a zahleděl se do moře lidí před sebou zaměřuje se na své bývalé přátele, jejichž obličeje byli zelenější než normálně. "Když si uvědomil, co se to vlastně stalo, Pán zla k němu promluvil a nabídl se, že by mladíkovi pomohl s pomstou a ten že by pak mohl mít své právoplatné místo po jeho boku " Temný úsměv se proplížil na Harryho obličej. "Mladík souhlasil pod podmínkou, že bude moci zabít všechny ty lidi, kteří ho tak nemilosrdně zradili." Harry se otočil na svého společníka. "Správně?"

V ten moment si jeho společník také sundal masku a tím odhalil sytě rudé oči a šklebící se ústa. "Naprosto správně." Potom dal signál svým následovníkům. "Nenechte naživu nikoho krom tamté mudlovské šmejdky, toho zrzka a Brumbála."

Hned, jak bitva propukla, políbil Voldemort svého budoucího milence veprostřed všeho toho krveprolití.


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám překlad povídky TV?

Ano
Ne

Komentáře

1 Aidrien Assagir Aidrien Assagir | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 21:17 | Reagovat

Sice tenhle pár moc nemusím, ale Harry obrácený na temnou stranu se mi líbí. :D

2 Lola Lola | 10. ledna 2013 v 21:36 | Reagovat

Hezky :)) tesim se na pokracovani :))

3 lucik lucik | 10. ledna 2013 v 22:04 | Reagovat

Krása
Mam rada temneho haryho. Cist porat ty ff kde je harry jako loutka me uz nebavi.
Diky moc a netrpelive cekam na pokracovani

4 Ilay Ilay | Web | 10. ledna 2013 v 23:01 | Reagovat

no tak to je totálně naprosto božské, to se mi vážně líbí, úplně vidím toho děsivého Harryho s tím úšklebkem a jak se tam pak políbí v té bitce **-** no tak to je prostě lahoda, jsem zvědavá jak to dopadne..xDD úžasný prostě :D

5 bacil bacil | 11. ledna 2013 v 9:52 | Reagovat

Fáha tak tohle je opravdu zajímavé. Harry na straně Voldemorta a zrazen svými přáteli. Jsem zvědavá na pokračování :-)

6 Nade Nade | Web | 11. ledna 2013 v 21:45 | Reagovat

No tohle je teda hustý. :-) Nemůžu si pomoct, ale tlemím se tu jako debil. Doufám, že to autorka nemyslela až tak úplně vážně, protože jako parodie je to naprosto dokonalé. :-D
Hlavně miluju ty situace, kdy si Voldemort  uvědomí, že by to jako šlo... Vždyť Harry je vlastně úplně k sežrání. :D  No a na 1. výročí našeho "vztahu" vyvraždíme celou školu. No tomu říkám mejdan!
Díky, moc se těším, jak to bude pokračovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama