PTVD- Kapitola první

14. ledna 2012 v 16:47 | Abigail Osbourne |  Pro tebe vše drahoušku
Tak tady to je vážení. První část slibovaného glosu, doufáme, že se bude líbit ;).
Abigail & Ellie

Autor: Kleo
Beta-read: Redmoony
Glos: Abigail & Ellie
Pár: LV/HP
Přístupnost: pro všechny
Varování: silně OOC, "romantika"

1. Kapitola: Že by láska?
Lord Voldemort seděl na svém trůnu (co mají všechny tyhle "autorky" s trůny?), obklopený svými Smrtijedy. Severus mu přede dvěma dny dal na jeho žádost lektvar, jenž mu po vypití zajišťoval podobu věku, kterého bude chtít.
No a on si vybral 21 - 22 let. V té tobě podle svého vypadal nejlépe (Voldy se prostě rozhodl, že bude balit puberťáky). A jak to poznal? No kdo by neodolal pohledu na muže, který měl tmavě hnědé vlasy po ramena a hluboké hnědé oči, celý v černém…?
Jak mu řekla jeho nejvěrnější: _Jste, pane, prostě k sežrání (to je prostě celá Belatrix). Právě čekal, až mu přivedou jeho největšího soka. Harryho Pottera. Už půl roku ho neviděl, každý rok totiž spolu jezdí na prázdniny
Dveře se najednou prudce otevřely, (a) uhodily o stěnu a hlasitě zasténaly bolestí. (Já asi taky někoho uhodím!). Okamžitě zvedl hlavu a podíval se na nově příchozí. Ano! Na tento okamžik čekal. Ve dveřích stála Belatrix a její manžel. Ten nesl Pottera. To je divné… Proč by ho proboha držel? (Chlapec, který přežil, přežil jen částečně, jeho nohy totiž odumřely, a tak nemohl jít sám.)
Ale jak se ti dva (tři?) (Harry je podčlověk?) (A proč ne? Hagrid je zase poloobr.) blížili k němu, pomalu začal chápat. Lestrange držel v rukou nádherného chlapce (A kam se poděl Potter?) (Asi utekl. Ty se mu divíš?). Celého v černém (Proč je tam ta tečka?) (Tahle věta si totiž zasloužila být dramaticky rozdělena vedví). Jeho uhlově černé vlasy mu splývali(y) až někam na lopatky. Zalapal po dechu (Pomoc, přineste respirátor!). Něco tak kouzelného v životě neviděl! (A co svou hůlku?) A on chtěl něco půvabného zabít? (To víš Voldy, Harry holt za ten půl rok zmužněl a zkrásněl)
Mezitím došli až k němu. Opatrně, jako_by se báli, ho položili k nohám svého Pána. Voldemort se podíval na manžele a pak na chlapce (Vysoce smysluplná věta). "Kde jste ho našli?" Jediná smysluplná otázka, kterou dokázal při pohledu na Harryho vyslovit (Smysluplná?). "U Zapovězeného lesa (pokud kdy budu mít hospodu, bude se jmenovat takhle), pane. Toulal se tam, jako by něco hledal (Poklááád!). Asi chtěl být chvíli sám." odpověděl popravdě Lestrange. (Autorka o pravidlech psaní přímé řeči v životě neslyšela. Nemám nervy to opravovat.)

Oh. On se tam toulal úplně sám? (Voldemortovo srdce se stáhlo emocemi, které nikdy nepocítil)Vždyť má své kamarádíčky (Tuhle poznal, byla to žárlivost). "Pane, on byl sám, protože se ti jeho "kamarádi" někde muchlují." Začal vysvětlovat a Belatrix jen pokývala hlavou.
Chudáček, musel si připadat úplně sám a opuštěný! (Tak jako já v hloubi mého srdce, které se stahuje lítostí a zlobou!) To už nedovolí! Nitrem se mu šířil podivný pocit - nutkání zvracet. Snad láska, kterou náhle pocítil ke svému mladému sokovi?
Rozhodl se.
Bude se o něj starat (Plenky, dudlíčky, kočárek!). Nedovolí, aby mu někdo ublížil (Hlavně že ty ho máš zabít). Byť jen zkřivil vlásek. (Větná stavba bez komentáře.) Podíval se na své Smrtijedy.
Stačilo jediné mávnutí ruky a všichni se poklonili a přemístili pryč. (Kšá, kreténi! Pán zla má rande.) Pomalu sestoupil z trůnu. (Jak mohl SESTOUPIT z trůnu?) (Voldy je rebel, nerespektuje původní využití nábytku.) Jakoby se bál, že jakýkoliv prudký pohyb může Harrymu ublížit. (Krásně dvojsmyslné.) (Harry je očividně vzácná pralesní rostlina.) Sklonil se nad ním a upadl mu nos.
Takto se zdál ještě krásnějším, když ležel zbitý na podlaze! (To je celkem těžkej fetiš, ne?) Jeho plné rty byly červené jako čerstvé lesní jahody, stejně tak červivé a oblejzané slimákem - Voldym. Černé dlouhé řasy lemovaly víčka s monokly. Několik neposlušných pramínků vlasů spadalo Harrymu do obličeje a Voldemort mu záviděl, donedávna totiž on sám žádné vlasy neměl. Voldemort natáhl ruku a lehounkým pohybem je smetl smetí z tváře (Kde vzal koště?) (Voldy je tajná uklízečka, ne?). Byly neskutečně jemné. (To ne on, to jeho Shauma.) Jak se nad ním skláněl, ucítil lehkou vůni růží (Zapovězený les je totiž obvykle cítit růžemi).
Pomalu ho uchopil do náruče. Byl hrozně lehký, jako vánek. Přitiskl si ho na hruď (Ten vánek?). Otočil se ke skrytým dveřím. Zašeptal pár slov v hadím jazyce a objevila se potemnělá chodba, osvětlená jen zelenými pochodněmi, Voldy má totiž velice pozitivní vztah k zelené, proto se nyní zakymácel. Pomalu a důstojně (Paty k sobě, špičky od sebe) kráčel s Harrym v náručí chodbou. Konečně u cíle.
Před nimi se objevily další dveře (Proč se povídka nejmenuje Zjevení dveří?). Dvoukřídlé a dřevěné, se zvláštními ornamenty. Kopnutím do nich je otevřel (Domácí násilí!) (Zavolejte 112 v ohrožení života!). Naskytl se mu pohled na svou, velice přepychovou, ložnici (On ji totiž nikdy neviděl.)
Velká postel uprostřed pokoje. Z tmavého, ebenového dřeva. (Kdo je autorka? Vrchní dramatik?) (Nikolivěk, pouze úchyl na tečky!) Na ní bylo prostěradlo z černého saténu, smaragdově zelené polštáře i přikrývky. Stříbrná nebesa. (Ježiš už nééé!)Po pravé straně postele byly další dveře. (Nejen úchyl na tečky, ale i na dveře!)Vedly do pracovny. Na opačné straně místnosti se nacházel krb a bílá kožešina.
Hmm. Asi bude potřeba, když o tom tak uvažoval.(Voldy, ty prasáku!) (Nevím, co lidi tak strašně vzrušuje na zbytcích z ledního medvěda.)
Položil Harryho opatrně na postel. Samozřejmě nejdříve odrhnul peřinu. (Jak asi, když ho držel v náručí?) (Je silný muž, jednou rukou ho držel za zadek, druhou odhrnoval.) Asi by ho měl přikrýt. (Na to peřiny obvykle bývají.) Najednou mu pohled padl na chlapcovi(y) boty. Lehce se usmál.­_Sundal mu je a přikryl ho. Otočil se ke vstupu do místnosti (Uf, naštěstí jen do místnosti!). Mezi dveřmi se otočil zpět na Harryho. Vypadal tak sladce, když spal! (Má cenu tohle vůbec komentovat?!) (Teď to ale myslím vážně - přiznejte se, kdo z vás umí zvracející smajlík?)
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sharlaid Sharlaid | 14. ledna 2012 v 18:31 | Reagovat

Ha! Mám rozřešení Voldyho divného chování! Šnapík mu do lektvaru něco přimíchal (asi houbičky nebo bílý prášek), či mu přinesl speciální lentilky na chuť :-D

2 tamias tamias | 14. ledna 2012 v 19:03 | Reagovat

üžasné tak jsem se dlouho nesmála moc se mi to líbí.

3 keishatko keishatko | Web | 14. ledna 2012 v 19:13 | Reagovat

tak toto ma zabilo...to bolo niečo neskutočné..od začiatku do konca som sa smiala :D

4 Ilay^^ Ilay^^ | Web | 14. ledna 2012 v 19:25 | Reagovat

Tohle jsem si měla nechat na špatnou náladu *málem se uřehtala k smrti* Holky, já nevím, proč jenom mi tohle děláte, přiznám se, nikdy jsem ještě nečetla glosovanou povídku a teď si jenom říkám proč...xDD :D
Dokonalé a já se nehorázně těším na další díl...xDD
Doufám, že až někdy budete glosovat něco dalšího moje povídky to nebudou :D i když proč ne člověk se rád zasměje že...xDD :D

5 ss-slash ss-slash | 14. ledna 2012 v 21:02 | Reagovat

Sharlaid- :DDD kéž by, ale obávám se, že víc než prášky v tom má prst demence :DDD

tamias- Oh, děkujeme moc. Vždy rádi někoho pobavíme ;D

keishatko- Jsme moc rádi, že tě to pobavilo, vezte, že mi jsme také umírali (tedy spíš frustrací, ale to je jedno) :DDD

Ilay^^- Má drahá Ilay, opět ti děkuji za nádherný komentář, vždy mě moc povzbudí ;D. Tvé povídky glosovat určitě nebudeme, neboj se ;DDD Další díl dorazí asi v úterý nebo ve středu ;D

6 Ilay^^ Ilay^^ | Web | 14. ledna 2012 v 21:22 | Reagovat

[5]: Jsem moc ráda, však vy si zasloužíte ty nejlepší komentáře, za to, co pro nás děláte...xDD
A v úterý, tak to se určitě budu po škole potřebovat zasmát, vlastně kdykoliv příští týden..xDD
A ještě jsem se chtěla zeptat, nebude vám vadit, nebo tobě?...xDD že si tě přidám do svých Aff?? Opravu jsem si tě oblíbila, a řekněme že jsem tu pečená vařená...xDD

7 ss-slash ss-slash | 14. ledna 2012 v 21:36 | Reagovat

[6]: Oh jistěže, ne! Budu opravdu poctěna :D. Ty se mi tu taky skrýváš (doslovně) pod ikonou/stamps I reed SNARRY all the time. Jinak budeme moc rádi, když tě pobavíme.

Já vim, že se opakuju, ale já pořád nemůžu uvěřit, že tohle někdo čte!!! Opravu. O tomhle jsem jen snila, ale nikdy by mě nenapadlo, že bude takový úspěch. No, snad jsem to nezakřikla ;).

Jen buď klidně i smažená, moc ráda, tě tu znovu uvidím :-* lml

8 Ilay^^ Ilay^^ | Web | 14. ledna 2012 v 21:45 | Reagovat

[7]: Uuuu,...xD Já se skrýváá, sem Ninja...xDD :D *musela to jít hned zkusit a ono to vážně funguje, slzy dojetí...xDD* Ta stampka je boží, co si budeme nalhávat...xD navíc, mluví čistou pravdu :D

No spíš, kdo by si tohle nepřečet, všude máš vážné povídky na severuse a Harryho, někdy se najde něco co je fakt hrůza a nedá se to číst...xD Ale tohle třeba jak Získat srdce nebelvíra je kravina, to uznávám...xD ale je to naprosto skvělá blbost, prostě je to jinej velice OOC severus, ale přitom v něm pořád něco snapovského je...xD prostě to ani nejde popsat a o tomhle glodu ani nemluvím, moje přízeň tu bude vždy...xDD

A smažená to raději ne, co kdyby mě pak mě někdo chtěl ochutnat...xD a zbyly by ze mě jen kostičky...xDD

9 ss-slash ss-slash | 14. ledna 2012 v 21:55 | Reagovat

[8]: :DDD teď pro změnu já roním slzy dojetí. Děkuju moc, já... nevím... co říct :D
Jen se opravdu bojim začít psát i normální slashe. 1. Protože budete zvyklí na parodie, 2. já budu zvyklá na parodie a za 3. se bojim, aby to nebyla jen slátanina kydů :D. No nejspíš s psaním klasiky, ještě nějakej čas počkám ;D. Opravdu moc díky! :-*

10 Ilay^^ Ilay^^ | Web | 14. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

[9]: Vůbec nemusíš, to my prostě musíme děkovat tobě, že sis ten blog založila...xDD

A no tak já si lehce zvyknu i na tu normální tvorbu, nějaký to drama...xDD uuu já už se teď nemůžu dočkat prostě...xD
A slátanina to určitě nebude, ti věřím...xDD

Promiň moc kecám a spamuju ti to tady já vím, ale to ten energeťák, už 6 hodin se učím na matiku a vypila jsem litr už :D no má to na mě vliv :D:D

11 Hajmi Hajmi | 14. ledna 2012 v 22:20 | Reagovat

Dámy,-jen tak dál. Jste příjemně osvěžující a zábavné. Rozhodně se budu vracet.

12 Nade Nade | Web | 15. ledna 2012 v 8:26 | Reagovat

Tak si říkám, jestli vám tu vůbec mám nechávat odkaz na blog. :) Představa, že byste se na mě vrhly, je děsivá. Ví vůbec autorka, jak je tady zesměšňována? Tipla bych, že je hodně mladinká a tohle by ji mohlo ranit.
Musím se však kajícně přiznat, že jsem se zasmála při mnohých hláškách a člověk aspoň vidí, jakých slohových chyb se často dopouští. Hlavně chyby druhých jsou tak..., že?

13 Ellie Ellie | 15. ledna 2012 v 10:04 | Reagovat

Děkujeme za milé komentáře, moc jste nás potěšily! :3
[12]: Víš, já jsem toho názoru, že glosování je jako kterákoliv jiná forma kritiky -- dobrý autor by ji měl ustát. (Ovšem uznávám, že ačkoliv jsem to, co bys nejspíš považovala za mladinkou, nikdy jsem vlastní povídky nepsala. Na druhou stranu, s jejich četbou mám zkušenosti opravdu rozsáhlé.) Autorka o ničem neví, protože, jak mi bylo A. řečeno, její blog je v komatu; už na něj nic nepřidává, dokonce i tato 'povídka' nebyla přes svých úctyhodných 25 kapitol nikdy dokončena.
A neboj, na tvé povídky se vrhnout nehodláme. :))

14 ss-slash ss-slash | 15. ledna 2012 v 12:56 | Reagovat

[13]: Přesně tak :DDD

15 Kiki Kiki | 26. ledna 2012 v 13:38 | Reagovat
16 majuar majuar | E-mail | Web | 6. února 2012 v 21:46 | Reagovat

Toto mi přišlo vhod, díky :) Skvělá práce.

17 icklemyselfkins icklemyselfkins | 8. května 2012 v 15:03 | Reagovat

Skvela prace...valim se z toho pod stolem :) PS: zvracejici smajlik ? Toho vetsinou pisu takto :-!

18 Abigail Abigail | Web | 14. května 2012 v 16:12 | Reagovat

Ó děkujeme děkujeme děkujeme :D

19 Catherine Catherine | 14. prosince 2013 v 20:22 | Reagovat

Tuhle povídku už jsem jednou četla, ale bez vašich komentářů. Takhle jsem se nenasmála už dlouho, ta povídka je táák naivní :D Vážně se vám to povedlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama